minu klass

seal on sandra ja susanne coolide tagidega, nende vanematel on raha ja nad on coolid. siin olen mina ja minu kõrval seisavad samamoodi üks kulm kortsus kui minulgi, ülejäänud vaesed ja/või veidrikud. ema ütles mulle enne kodus, et võiksin olla sõber anuga, sest tema ema olevat väga tore, nad on tuttavad. aga see anu on nende coolidega võrreldes veidrik, kirjutab jeepi asemel seep ega suuda kunagi kellelegi käigupealt midagi cooli või vaimukat vastata, nii et kui ma tahan coolidega olla, tuleb kaasa narrida kui ta midagi ei ütle. mis siis, et ma tean, anu ei tahaks õieti üldse kunagi midagi rääkida, ta tahaks vaadata, talle meeldivad lennujaamad, lennujaama tuled, tuledes lennujaam, värvilised lennurajad, lennukite tuled, täpselt seda loen ma mitu, nii väga mitu aastat hiljem tema profiililt internetis, kuhu ta on kirja pannud oma huvid ja mul korraga on sada tuhat korda rohkem ühist anuga, kogu aeg on olnud, sest 93. aasta minu klassis seisab anu ankeedis “mulle meeldib” real lennujaam, lennujaama tuled, tuledes lennujaam, värvilised lennurajad, lennukite tuled.

“no kes kirjutab sellist asja minu klassi, issand jumal küll,” naeravad nemad ja naeran mina. nii et anuga ma sõber olla ei saa, ütelgu ema mida tahes. valin laura, kellel on seljas kodus õmmeldud paks triibuline seelik ja kes nagu minagi õpib flööti ja kelle isa nagu minugi isa küll tuleb isadepäeva spordivõistlusele, ent mõlemad keelduvad esialgu võistlemast ja proovivad pingile juttu ajama jääda. korraga kõrgub õpetaja kaja mägi nende kõrval ja on, nagu alati, igavesest ajast igavesti, kogu maailma südametunnistus, mis vaatab neile kahele peale ja teatab “vedasite mind alt, olen teis pettunud,” ning neil ei jää üle muud kui püsti tõusta, sest usu, sa ei taha mitte iialgi, et kaja mägi oleks sinus pettunud.

aga laura läheb uuest veerandist hoopis teise kooli, rohkem isadepäeva spordipäevi ei tulegi, kõik saab läbi enne kui alatagi jõudis ja ma hakkan jälle mõtlema ainult sellele, kuidas saaks kuuluda coolidesse, sest ma ei taha olla ei vaene ega veidrik. tahan olla cool. kuuluda, mitte olla, mis siis, et tuhat korda rohkem meeldiks mulle lennujaam, lennujaama tuled, tuledes lennujaam, värvilised lennurajad, lennukite tuled.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *