meie aja kangelased

Peeter

Lapsepõlves tsirkuseartisti karjäärist unistanud Peeter Tahvlilapi elu ei läinud päris nii nagu ta väikese särasilmana lootis. Batuutide ja nööride asemel asus ta tegelema finantsakrobaatikaga, olles tänaseks osaliselt vastutav poolte rahapesuskandaalide eest, mis hiljuti Eestit on raputanud.

Paraku polnud karjäärivalik ainuke asi, mis loodetust teisiti kulges. Pärast groteskselt aia taha läinud peenisepikendamisoperatsiooni, mille tagajärjed ulatuvad ääretult kaugele, ei jää self-made miljonäril üle muud, kui leppida uue reaalsusega.

Ometigi pole kõik veel läbi. Seda aega, mis kulus varasemalt vastassooga kurameerimise ning sotsiaalse kapitali kogumise peale, sisustab ta nüüd spordi ning lauamängudega. Seda päevani, mil ta märkab midagi sellist, mis on tema priviligeeritud elust seni täiesti mööda läinud – kuritegevust. Avastades eneses õiglustunde, asub ta vastulöögile, relvastatud püsiva erektsiooniga tema mõlemas peenises, omades üli-inimlikku kehalist nõtkust ning pidavust.

Ta on Peeter Tahvlilapp,
aga meie tunneme teda nimega

TRAPETS.

***

Ahto

Soomes tuumajaama ehitava 32 aastase Ahto elu muutub tundmatuseni, kui Ukraina ehitajate poolt paigaldatud armatuurkarkass betoonivalamisele vastu ei pea ning talle peale kukub.

Järgmised kaks nädalat veedab Ahto elu ja surma piiril, tuumajaama rusude all roomates. Söögi, joogita, ainsaks seltsiliseks plutooniumi rohekas kuma, kuni lõppeb jaks ning ta iseenda peale kokku variseb.

Ahto ärkab Helsinki keskhaiglas. Üsna pea selgub, et kuna ta oli mustalt tööl, jääb ta õnnetusega seotud toetustest ilma, palgast ärme räägigi – veel enam, Kuri Vahendaja Eestist on jätnud mulje nagu oleks Ahto ise varingu põhjustanud. Ta põgeneb haiglast ning avastab prügimäel varjudes endas võime mõttejõul terast ning betooni liigutada. Seejärel asub Ahto otsima Kurja Vahendajat, et enda nimi puhastada ja tsementeerida end kellegina, kes asub õigel pool ajalugu.

Kas Merko ehitus suudab Ahtole piisavalt maksta, et ta nende palgale jääks või ootab teda ees tulevik Dubais? Kas Tallinna linn saab nüüd tänu temale valmis ja kas Ülemiste Vanake jääb seda käed rüpes pealt vahtima?

Ta ei ole enam lihtsalt ehitaja –
ta on

BETONEERIJA.


***

Ombdade

Perega Süüriast pagulasena Eestisse saabunud poisslaps Ombdade Kabable lahutatakse oma perekonnast, kui neid ründavad Rocca Al Mare keskuse parklas Odini Sõdalased.

Ombdade põgeneb lähedalasuvasse Tallinna Loomaaeda, ent muutlik ida-euroopa ilmastik sunnib ta otsima pelgupaika roomajate majast. Seal veedab ta oma järgmised aastad, kasvades madude keskel, nendega sõbrunedes, õppides nende keelt, kuni ühel päeval leiab ta klassiekskursiooni läbi viiv ahelsuitsetaja – Aleksei Turovski.

Turovski abiga saab Ombdade endale mürgised kihvad, mis ennemalt kuulunud loomaaia direktorile – Mati Kaalule.

Seekord on aga kaalul palju rohkem, kui soe, ministeeriumi poolt määratud koht, sest Ombdade tahab oma pere üles leida ning kätte maksta Odini Sõdalastele, kelle tõttu ta oma lähedastest lahus elanud. Lugu läheb paksemaks kui selgub, et põhiharidusega cosplayer-eid juhib kohalik Õismäe ekre esinumber.

Ta on Ombdade Kabable
ehk

MUST MAMBA.


***

Tiina

Lätist alkoholi ja kütust kullerdav 4 lapse ema Tiina on just alustamas tagasiteed koju, kui ta Ikla piiri lähedal ühes bensukas uimastatakse.

Tiina teadvuse naastes seisab ta ees valges kitlis vanem meesterahvas, sõbralik ilme näol ning tutvustab ennast Dr Fortnitena. Fortnite räägib, et on Tiinat juba mõnda aega jälginud ning pidanud teda pädevaks liituma projektiga S.U.U.S.K – Seksikalt Uute Ulakate Super Kangelastega.

Ometigi, pole kõik nii lihtne nagu esmapilgul näib. Tiina tunneb Dr Fortnites ära eksiili läinud Eesti suusatreeneri – Mati Alaveri. Peagi selgub, et Alaver on kogu vere Tiina soontes vahetanud välja ühe eksperimentaalsegu vastu ning tema kavatsused ei ole nii õilsad, kui see mulje, mis ta neist jätta üritab. Karikas saab täis, kui Alaver toob lagedale koera pea, mille ta soovib Tiina külge monteerida. Tiina põgeneb ning saab aru, et seekord tuleb tal päästa kõik maailma lapsed.

Abiks ainult soontes voolav eksperimentaalsegu, mis annab talle võime lennata ning vaimukusi pilduv, süümepiinades Andrus Veerpalu, kes liitub Tiina võitlusega oma isikliku lunastuse eesmärgil, asuvad nad Alaveri jahtima.

Ta ei ole enam pelgalt ema
ta on

RONGAEMA.

Neljakesi koos on nad tuntud ka kui P.A.R.M  – Parimad aferistid Riiast Maarduni.

Coming to a streaming service near you.

Pildid: HLY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *